در حال نمایش 31 نتیجه

380.000 تومان1.050.000 تومان
فروش ویژه
450.000 تومان1.200.000 تومان
460.000 تومان770.000 تومان
NEW
460.000 تومان770.000 تومان
580.000 تومان1.750.000 تومان
650.000 تومان750.000 تومان
700.000 تومان
700.000 تومان1.900.000 تومان
720.000 تومان850.000 تومان
750.000 تومان2.250.000 تومان
750.000 تومان800.000 تومان
850.000 تومان900.000 تومان
900.000 تومان1.100.000 تومان
1.100.000 تومان2.500.000 تومان

لنز تماسی 

blank

لنز تماسی یکی از پدیده های جدید عصر ما است که نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. افراد در گروه های سنی مختلف و با اهداف مختلف جذب لنز چشم شده اند. لنزهای تماسی در انواع مختلف تولید می شوند. دو هدف استفاده عمده ی کنتاکت های تماسی زیبایی و اصلاح عیوب انکساری است.

لنز طبی مناسب افراد با مشکلات انکساری است. در واقع افرادی که مشکلات بینایی مانند نزدیک بینی، دوربینی و یا آستبگمات دارند می توانند به جای استفاده از عینک طبی، از لنز تماسی طبی استفاده کنند. راحتی بیشتر و وضوح تصویر بیشتر از مزایای استفاده از کنتاکت های تماسی در قیاس با عینک ها می باشد.

اما داستان به همین جا ختم نمی شود. مدل دیگر کنتاکت های تماسی که خیلی پرطرفدار می باشند لنزهای تماسی رنگی می باشند. این ها که در دسته لنز زیبایی قرار می گیرند در مدل ها و رنگ های مختلفی موجود می باشند که باعث تغییر قیافه و زیبایی چهره می شود.

با این حال برای افرادی که قصد خرید این محصول را دارند، قبل از خرید سوالاتی برایشان پیش خواهد آمد که در ادامه برخی از پرتکرار ترین آن ها را بررسی خواهیم کرد.

رایج ترین سوالات لنز تماسی

رایج ترین سوالات و مواردی که معمولا برای افراد پیش می آید به شرح زیر می باشد که با هم به بررسی آن ها می پردازیم:

گم شدن لنز تماسی در پشت چشم

گم شدن لنز تماسی در پشت چشم به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. دلیل آن هم آناتومی چشم می باشد. کره ی چشم توسط یک پرده کاملا مسدود شده است. ممکن است با مالش شدید چشم لنز از محل خود جابه جا شود و در پشت پلک بالای چشم گیر بیفتد. اما این که در پشت چشم کاملا ناپئید شود امکان پذیر نیست.

سعی کنید هنگامی که از کنتاکت تماسی استفاده می کنید، از مالیدن چشم هایتان خودداری کنید و اگر این عادت را دارید، سعی کنید این کار را ترک کنید.

در صورت مالیدن چشم و گیر افتادن لنزتان در پشت پلک بالایی خونسردی خود را حفظ کنید. بهتر است در صورت اتفاق این مورد به یک متخصص چشم مراجعه کنید و از او بخواهید که برای خارج کردن آن به شما کمک کند.

در صورتی که خودتان بخواهید این کار را انجام دهید سعی کنید به آرامی و با مالش پشت پلک تان آن را به سمت بیرون هدایت کنید.

محدودیت سنی استفاده از لنز تماسی

خرید لنز تماسی شامل محدودیت سنی می شود. متخصصان 13 سال را سن مناسبی برای استفاده از کنتاکت های تماسی اعلام کرده اند. زیرا در این سن کاملا افراد از پس استفاده و مراقبت آن برخواهند آمد.

اما در طی تحقیقات جدیدی که بروی 116 کودک 8 الی 11 ساله انجام شد، نتیجه ی متفاوتی دست پیدا کردند. این گروه سنی نیز استفاده ی موفقیت آمیزی داشتند. در واقع از پس قرار دادن، برداشتن و نگهداری آن ها برآمده بودند.

اما بهتر است افراد زیر 13 سال از لنز روزانه یکبار مصرف استفاده کنند. این مدل به علت این که نیاز به مراقبت کمتری دارند برای گروه سنی کودکان مناسب تر است.

اما اگر مطمئن هستید می توانند با دقت از لنزهای تماسی خود مراقبت کنند می توانید لنز فصلی برایشان تهیه کنید. مراقبت های استفاده از لنزهای تماسی مانند ضدعفونی و شست وشوی آن ها پس از هر بار استفاده بسیار اهمیت دارد. در صورت عدم مراقبت صحیح باعث ایجاد مشکلات چشمی خواهد شد.

لنز تماسی مناسب برای افراد با مشکلات چشمی خاص

نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات سه مشکل رایج انکساری می باشد. اما مشکلات چشمی دیگر مانند لکه های چشمی، قرنیه های آسیب دیده، و پیر چشمی نیز از مشکلاتی است که افراد را درگیر می کند. این افراد نیز می توانند از لنز تماسی مناسب با مشکلات چشمی خودشان استفاده کنند.

پیرچشمی یکی از عیوب انکساری رایج افراد بالای 40 سال می باشد. در این سن عضلات چشم حالت ارتجاعی خود را از دست داده اند و نمی توانند تطبیق کامل و صحیحی از تصاویر به روی پرده چشم ایجاد کنند. این افراد باید از عینک های دو کانونی استفاده کنند. لنزهای دو کانونی نیز همین کار را می توانند برایشان انجام دهند و مشکل انکساری چشم آن ها را کاملا برطرف کند.

افرادی که دچار آستیگمات های شید چشمی هستند می توانند لنز سخت خریداری کنند. لنز سخت بسیار برای این افراد کاربردی است و دید بسیار واضح برایشان فراهم می کند.

افرادی که دارای قرنیه آسیب دیده هستند نیز با خرید لنزهای وایت پوپیل و یا بلک پوپیل می توانند مشکل چشمی خود را پوشش دهند.

دنیا لنزهای تماسی روز به روز در حال بزرگ تر شدن می باشد و گسترش پیدا کرده است. شما می توانید برای هر مشکل و نیازی لنز مورد نظر خود را تهیه و خریداری کنید.

خوابیدن با لنز تماسی

خوابیدن با لنز تماسی مورد تایید متخصصان چشم نمی باشد. شما نمی توانید با لنزهای تماسی خود بخوابید مگر این که از مدل هایی که مخصوص خوابیدن می باشند استفاده کنید.

لنزهای که به طور معمول در بازار موجود می باشند از لنزهای تماسی روزانه هستند که تنها برای استفاده در طول روز و زمان بیداری طراحی شده اند. حتی چشم پزشکان می گویند هنگام چرت های نیمروز نیز بهتر است آن ها را از داخل چشم خارج کنید.

دلیل این موضوع نیز بسیار واضح و مشخص است. چشم اکسیژن مورد نیازش برای ادامه فعالیتش را برخلاف دیگر اندام از مویرگ ها دریافت نمی کند زیرا هیچ مویرگی در این قسمت وجود ندارد. چشم اکسیژن مورد نیازش را مستقیما از هوا دریافت می کند. زمانی که لنز در داخل چشم است اکسیژن رسانی به داخل چشم محدود می شود. حالا زمان خواب که چشم بسته نیز است می توانید تصور کنید که چه اتفاقی خواهد اقتاد.

در حال حاضر لنزهای نسل جدید که با فناوری سیلیکون هایدروژل ساخته می شوند از میزان اکسیژن رسانی بسیار خوبی برخوردار هستند. اما باز هم بهتر است قبل از خواب درآورده شوند.

اگر از خارج کردن و گذاشتن مجدد لنزهایتان واهمه دارید، باید از لنزهای شبانه روزی استفاده کنید. این لنزها را می توان هنگام خواب نیز به چشم داشت. تنها توجه کنید که عمر مصرف این لنزها کوتاه تر است. بسته به نوعی که خریداری می کنید از این لنزها دو الی چهار هفته می توان استفاده کرد.

حمام رفتن با لنزهای تماسی

حمام رفتن با لنز تماسی یا هر عمل دیگری که باعث نفوذ آب به آن ها شود غدغن است. شما حتی برای شست وشو و تمیز کردن لنزهای تماسی تان باید از محلول لنز استفاده کنید. نمی توانید از مایع دیگری استفاده کنید.

آب ها دارای میکروآمیب هایی هستند که تماس آن ها با لنز و چشم باعث سوزش، ریزش اشک و حتی بروز عفونت در چشم می شود. شاید سوال برایتان پیش بیاید که ما روزانه 8 لیوان آب می نوشیم و برای بسیاری از کارها از آب استفاده می کنیم. باید بگوییم این میکروها برای معده و یا پوست هیچ گونه آسیبی ندارد. حتی ورود آن به چشم نیز مشکل ساز نمی باشد.

چیزی که ایجاد مشکل می کند تماس آن با لنز و گیر افتادن این میکروها در داخل بافت های ریز آن است.

پس حتما قبل از رفتن به حمام، استخر و حتی شنا در سواحل لنزهای تماسی تان را از داخل چشم خارج کنید. اگر به صورت حرفه ای ورزش شنا می کنید و مجبور به استفاده از کنتاکت های تماسی هستید، حتما از عینک های محافظ و مخصوص شنا استفاده کنید.

زمان تعویض لنزهای تماسی

لنز تماسی هر کدام دارای یک مدت زمان استفاده محدود می باشند. کنتاکت تماسی نرم را می توانید در سه مدل روزانه، فصلی و سالانه تهیه کنید.

لنز روزانه همان لنز یکبار مصرف است. یعنی می توانید یکبار و در نهایت بیست و چهار ساعت از آن استفاده کنید. اگر کمتر از بیست و چهار ساعت استفاده کردید و آن را از چشمتان خارج کردید حتما باید در استفاده ی بعدی از یک جفت لنز دیگر استفاده کنید.

لنز فصلی را باید پس از سه ماه استفاده تعویض کنید. یعنی پس از اولین باری که آن را داخل چشم قرار می دهید، پس از 90 روز باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که این نوع حتما باید شب ه قبل از خواب از چشم خارج شوند و تا استفاده ی بعدی در جالنری و محلول لنز نگهداری شود.

در نهایت لنز سالانه را داریم که طولانی ترین مدت زمان استفاده را در میان کنتاکت های تماسی دارد. این لنز تماسی را می توانید تا یکسال استفاده کنید، اما نه به طور مداوم.

رعایت زمان تعویض لنزهای تماسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده بیشتر از مدت زمان مشخص شده از کنتاکت های تماسی خطراتی را برای چشم به دنبال خواهد داشت.

پیشنهاد متخصصان لنزهای تماسی با طول عمر کوتاه تر می باشند. در واقع هر چه مدت زمان تعویض لنزهای تماسی زودتر باشد، از سلامت و ایمنی بیشتری برخوردار هستند. اما معمولا به علت هزینه بر بودن این نوع افراد از لنزهای تماسی فصلی و سالانه استفاده می کنند. این ها نیز نمونه های تایید شده می باشند. تنها باید تاریخ اولین استفاده را یادداشت کنید که در زمان مشخص برای تعویض آن اقدام کنید.

خرید لنز تماسی

برای خرید لنز تماسی پیشنهاد ما به شما تنها نمایندگی لنز طبی در تهران است. حتی اگر می خواهید لنز رنگی نیز خریداری کنید، باز هم همین فروشگاه مناسب شما خواهد بود.

دلایل خرید از نمایندگی های بسیار زیاد است. یکی از مهم ترین دلایل اطمینان از اصالت و کیفیت کالا می باشد. زمانی که شما به نمایندگی برای خرید کنتاکت تماسی مراجعه می کنید دیگر نگرانی از بابت کیفت و یا تقلبی بودن محصولات نخواهید داشت.

در این فروشگاه دسترسی بسیار راحت و آسانی به تمامی محصولات دارید و می توانید برندهای مختلف را در یک جا مشاهده کنید و از لحاظ کیفیت و قیمت بررسی کنید.

شما می توانید انواع مدل های لنز طبی مانند لنز توریک، سخت و لنزهای برای مشکلات پیرچشمی و … را در این فروشگاه مشاهده و تهیه کنید. حتی در صورت خرید لنز رنگی تنوع بیشتری را تجربه خواهید کرد. رنگ بندی های متنوع در طرح ها و مدل های مختلف که می تواند زیبایی چهره شما را چند برابر کند.

یا با خرید لنز طبی رنگی با یک تیر دونشان بزنید. همچنین محصولات جانبی مرتبط و مورد نیاز با لنز را نیز در این فروشگاه ها با دسترسی راحت تری می توانید تهیه کنید. محلول لنز یکی از اساسی ترین و پرکاربردترین محصول استفاده از لنز چشم است. می توانید خیلی راحت مدل منتناسب با نوع لنزتان را در نمایندگی ها در سایز دلخواه تهیه کنید.

اگر ساکن تهران نیستید، نگران نباشید زیرا نمایندگی ها دارای سایت آنلاین برای ثبت سفارش نیز می باشند. بنابراین می توانید به طور آنلاین لنز دلخواه خود را خربداری کنید و درب منزل تهیه کنید.

قیمت لنز تماسی

استعلام قیمت لنز تماسی یکی دیگز از مواردی است که افراد زیادی در مورد آن سوال می کنند. قیمت لنز چشم مقوله ای ثابت نیست و در مدل ها و برندهای مختلف قرق دارد.

به عنوان مثال لنزهای سیلیکون هایدروژل نسبت به لنزهای هایدروژل گرون تر هستند. اما در همین مدل های نیز اختلاف قیمت مشاهده خواهید کرد.

برای این که بتوانید لنزی مناسب تهیه کنید، بهتر است قبل از خرید به متخصص چشم مراجعه کنید. او پس از معاینه چشمتان به شما خواهد گفت که چه نوع لنزی برایتان مناسب تر است و می توانید بر اساس تجویز چشم پزشک خرید خود را انجام دهید.

حتما به چشم پزشک برای خرید کنتاکت تماسی مراجعه کنید. فرقی ندارید که قصد خرید لنز رنگی و یا طبی را دارید. خرید لنز با نسخع ی پزشک از اشتباهات بسیاری مانند خرید لنز نامناسب جلوگیری می کند.

در خیلی از کشورها خرید لنز بدون نسخه ی پزشک غدغن می باشد. اما در ایران سخت گیری کمتری وجود دارد. اما شما برای حفظ سلامت چشم هایتان بهتر است به قوانین بین المللی پایبند باشید. در این صورت اگر مشکل چشمی خاصی هم دذاشته باشید از آن مطلع می شوید و با خرید کنتاکت تماسی باعث به خطر افتادن سلامت چشم ایتان نخواهید شد.

 

blank