در حال نمایش یک نتیجه

فروش ویژه
450.000 تومان1.200.000 تومان

لنز جانسون

blank

لنز جانسون یک لنز طبی فوق العاده برای افرادی که به دنبال جایگزین مناسب به جای عینکشان هستند. کمپانی جانوسون اند جانسون، تولید کننده لنز طبی جانسون اکیو ویو اویسس با بهره گیری از تمامی تکنولوژی های روز دنیا توانسته است یکی از فوق العاده ترین مدل های لنز چشم طبی را ارائه دهد.

این یک مدل تخصصی از کنتاکت های تماسی طبی است و دارای مدل رنگی نمی باشد.اگر دوست دارید دنیا را بدون عینک و طوری که گویا اصلا هیچ مشکل بینایی ندارید مشاهده کنید، پیشنهاد ما خرید این محصول است. اما اگر لنز طبی رنگی و یا لنز رنگی مد نظرتان است باید دنبال محصول دیگری باشید.

برای آشنایی بیشتر با این محصول تخصصی در ادامه همراه ما باشید.

معرفی لنز جانسون

همان طور که گفته شد لنز جانسون از سری لنزهای سیلیکون هایدروژل است. لنزهای سیلیکون هایدروژل جدیدترین نوع لنزهای تماسی در حال حاضر است. نسل قبلی لنزهای تماسی با مواد هایدروژل تنها ساخته می شدند. اگر با تاریخچه ی ساخت لنزهای تماسی آشنایی داشته باشید، می دانید مدل های اولیه قابلیت استفاده ی زیادی نداشتند. به همین دلیل محققان به دنبال جایگزین ماده ای مناسب تر برای ساخت لنزها بودند تا استفاده از آن را راحت تر و امکان پذیر تر کنند.

ابتدا لنزهای هایدروژلی عرضه شدند که نسبت به نمونه های ابتدایی واقعا باعث ایجاد تحول در صنعت لنزها شدند. با گذشت زمان و پیشرفت علم، محققان به این فکز افتادن که باز هم عملکرد لنزهای تماسی رابهبود دهند. آن ها این بار به دنبال موادی بودند که اکسیژن رسانی به چشم را افزایش دهند.

زمانی که یک لنز از نفوذپذیری اکسیژن بالاتری برخوردار است، مدت زمان طولانی تری می تواند در داخل چشم باشد. چشم ما نیز مانند دیگر اعضای بدن برای ادامه حیات و فعالیت های خود نیاز به اکسیژن دارد. متخصصان چشم لنزهای سیلیکون هایدروژل را نسبت به لنزهای هایدروژل بیشتر تجویز می کنند. زیرا این نوع از اکسیژن رسانی بهتر و بالاتری به قرنیه برخوردار است و سلامت چشم ها را بیشتر حفظ می کند.

در دنیای پر مشغله امروز افراد افراد نیاز به لنزهایی دارند که بتوانند برای ساعت های طولانی بتوانند استفاده کنند. بنابراین لنزهای طبی مانند لنز جانسون که با استفاده از این مواد ساخته شده اند، در اولویت خرید می باشند.

مشخصات فنی

در قسمت قبلی با ماده ی سازنده لنزجانسون آشنا شدید و از کیفیت و کارایی آن مطمئن شدید. اما دانستن این موضوع به تنهایی برای خرید لنز تماسی چشم کافی نمی باشد و باید مشخصات فنی آن را نیز بدانید.

در واقع برای راحتی کنتاکت تماسی لازم است که مشخصات آن با مشخصات چشم نیز مطابقت داشته باشد. از این رو در این قسمت لازم دیدیم که مشخصات آن را نیز درج کنیم.

لنز طبی جانسون یک لنز با قطر 14.00 و انحنای پایه 8.4 میلیمتر می باشد. درصد آب 38 درصد و دوره استفاده ی سه ماه از دیگر مشخصات آن می باشد.

قطر لنز و انحنای پایه دو پارامتر بسیار مهم در هنگام خرید کنتاکت تماسی است که خیلی از افراد اصلا از این موضوع اطلاعی ندارند.

منظور از قطر لنز بزرگی و کوچکی آن و انحنای لنز میزان صافی آن می باشد. این پارامترها باید بر اساس پارامترهای چشم باشند. در غیر این صورت پس از استفاده حس راحتی نخواهید داشت. احتمالا برایتان سوال پیش خواهد آمد که چطور می توانید متوجه خواهید شد که آیا لنز انتخابی مناسبتان است یا خیر.

تنها و مطمئن ترین راه مراجعه به چشم پزشک است. متخصص چشم دارای لوازم و تجهیزات اپتیک می باشد که می تواند قطر و انحنای چشمتان را اندازه گیری کند. بدین ترتیب به شما خواهد گفت که آیا این لنز برایتان مناسب است یا خیر.

محتوای آب نیز پارامتری است که برای افراد با چشمان خشک و حساس اهمیت پیدا می کند. افرادی که چشم های خشک دارند هنگام استفاده از لنزها کمی دچار چالش می شوند. به همین دلیل باید حتما از لنز با محتوای آب مناسب استفاده کنند. البته این موضع خیلی نگران کننده نیست چون قطره های مرطوب کننده لنز نیز یکی از محصولات پر استفاده برای این گونه افراد است.

ویژگی های لنز جانسون

لنز جانسون یک لنز فصلی است. لنز روزانه و فصلی از جمله لنزهایی است که بیشتر تجویز می شوند. در وهله ی اول متخصصان توصیه می کنند که از لنز روزانه استفاده کنند. اما معمولا به علت این که خرید لنزهای روزانه برای استفاده ی هروز خیلی گران تمام می شود، معمولا افراد سراغ لنزهای فصلی می روند. در واقع هر چه مدت زمان استفاده از لنز کوتاه تر باشد و سریع تر تعویض شوند بیشتر حافظ سلامت چشم هستند.

لنزهای جانسون لنزهایی بسیار راحت با قابلیت تنفس بالا هستند. بدین ترتیب اگر به درستی ازپان استفاده کنید و نکات بهداشتی را رعایت کنید می توانید مطمن باشید که هیچ مشکی برای چشم هایتان به وجود نخواهد آمد.

از دیگر ویژگی ها این لنز می توان موارد زیر را نیز اضافه کرد:

سطحی کاملا صاف و صیقلی که باعث راحتی بیشتر هنگامی که در چشم است می شود. در ساخت این لنز از ماده ای استفاده شده است که به حفظ رطوبت چشم کمک می کند. بنابراین برای افراد با چشم های خشک و حساس کاملا مناسب خواهد بود.

لنز طبی جانسون برای استفاده های طولانی مناسب است. زیرا همان وطر که گفته شد سطح صافی دارد و هم منجر به خشکی چشم نمی شود. بنابراین می توانید برای استفاده های طولانی مدت کاملا به روی آن حساب باز کنید. بههیچ عنوان این لنز باعث قرمزی و خستگی چشم نمی شود.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این کنتاکت تماسی فیلتر اشعه های مضر فرابنفش است. بنابراین هم در بیرون از خانه و در زیر آفتاب و هم هنگام مار با وسایل الکترونیکی می توانید خیالتان راحت باشد که چشم هایتان از شر اشعه های مضر ایمن خواهد بود. البته پوشیدن این نوع لنز شما را از استفاده کرم های ضدآفتاب و یا عینک های ضدآفتاب کاملا بی نیاز نمیکند.

نحوه ی استفاده لنز جانسون

نحوه استفاده از لنز جانسون برای خیلیها سوال است که در ادامه آن را بررسی می کنیم. اگر قبلا هم از لنزهای تماسی استفاده می کردید، حتما تا حد زیادی با نحوه ی استفاده از آن آشنایی دارید. اما اگر جز افرادی هستید که برای اولین بار قرار است از کنتاکت های تماسی استفاده کنید احتمالا کمی برایتان سوال پیش خواهد آمد.

برای استفاده از لنز طبی جانسون، قبل از هر کاری باید دستهایتان را بشورید. پس از شست و شوی دست هایتان می توانید سراغ آن بروید و آن را از داخل بسته بندی خارج کنید.

لنزتان در داخل محلول لنز قرار دارد که خشک و غیر قابل استفاده نشود. به آرامی با سر انگشت کنتاکت را از داخل محلول خارج کنید و سر انگشت قرار دهید. آن را جلوی صورتتان قرار دهید تا مطمئن شوید که در سمت صحیح قرار دارد. این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که لنز در جهت بر عکس باشد، پس از قرار دادن آن در داخل چشم، احساس ناراحتی خواهید کرد و مجبور خواهید بود ان را ار چشم خارج کنید. این کار باعث قرمزی و سوزش چشم خواهد شد.

حالا می توانید آن را در داخل چشم قرار دهید. برای این کار جلوی آینه بایستد، با دست دیگرتان که آزاد است؛ چشمتان را باز نگه دارید، و به آرامی کنتاکت را در داخل چشم قرار دهید. یکی دو بار پلک بزنید لنزتان خودش در جایش قرار می گیرد. برای چشم دیگر هم همین مراحل را انجام دهید.

حالا میتوانید بدون عینک از دیدن اطرافتان لذت ببرید. در پایان شب باید لنز را از چشم تان خارج کنید. برای این کار، باز هم ابتدا دستهایتان را بشورید و خشک کنید. حالا با نوک انگشت به آرامی روی به روی سیاهی چشمتان بکشید و لنز را به سمت بیرون هدایت کنید.

چند نکته

مدت زمان استفاده لنز جانسون در طول روز بستگی به میزان مقاومت چشم دارد. نمی توان برای همه یک نسخه یکسان پیچید. برخی چشم های حساس تری دارند و مدت زمان کمتری قادر به تحمل آن هستند. برخی نیز نه می توانند تا دوازده ساعت هم لنزها را در داخل چشم هایشان بدون هیچ گونه احساس خستگی تحمل کنند.

به طور معمول مدت زمان استفاده از آن 8 ساعت برای افراد با چشمان حساس و 18 ساعت برای دیگر افراد است. این رکورد زمانی در کمتر لنزی مشاهده می شود.

نکته ی بعدی این که حتما در موعد مقرر و پس از پایان دوره ی سه ماه نسبت به تعویض لنزهایتان اقدام کنید. به هیچ عنوان نباید، از لنزهای تماسی جانسونتان بیشتر از 3 ماه استفاده کنید. این کار باعث افزایش احتمال قارچ و آلودگی در چشمتان خواهد شد.

خرید لنز جانسون

برای خرید لنز جانسون نیاز به نسخه ی پزشک دارید. مزایای استفاده از لنزهای تماسی آنقدر زیاد است که افراد زیادی را متقاعد کرده است که از آن استفاده کنند.

اولین مزیت خرید لنزهای تماسی که در ذهن افراد شکل می گیرد، زیبایی ظاهر است. طبق نظر سنجی انجام شده، 80 درصد افراد در اظهاراتشان بیان کرده اند که پس از استفاده از لنز احساس جذابیت می کنند. اما این تنها مزیت استفاده از لنزهای تماسی نمی باشد. زمانی که فرد نسبت به ظاهرش احساس رضایت دارد، اعتماد به نفسش نیز بهبود پیدا می کند.

اعتماد به نفس در اثر پوشیدن لباس و یا آرایش به وچود نمی آید. افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند به واسطه ی این که ظاهری طبیعی تر دارند، باعث اعتماد به نفسشان شده است.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از لنزهای تماسی راحتی انجام فعالیت های ورزشی است. در واقع استفاده از کنتاکت های تماسی باعث بهبود فعالیت های اجتماعی می شود که این خود نیز باعث بهبود خلق و خو و اعتماد به نفس در افراد می شود.

جانسون تولید کننده ی انواع لنزهای طبی است. به همین دلیل فبل از خرید همان طور که عینک می خری، باید به چشم پزشکی مراجعه کنید. چشم پزشک با معاینه چشم، هم نمره ی چشمتان و هم نوع لنزی که مناسبتان است به شما خواهد گفت.

بدون داشتن نسخه ی چشم پزشکی خرید لنز طبی امکان پذیر نمی باشد. حتی برای خرید لنز رنگی نیز بهتر است نسخه ی پزشک داشته باشید.

فراموش نکنید چون این برند از نوع مدل های ماهانه هست حتما محلول لنز نیز خریداری کنید. محلول یا مایع لنز برای تمیز کزدن و نگهداری لنز برایتان کاربرد دارد.

قیمت لنز جانسون

قیمت لنز جانسون را می توانید به صورت آنلابن در فروشگاه لنزینو، نمایندگی لنز طبی مشاهده کنید. توجه داشته باید که قیمت لنز چشم طبی بر اساس نمره ی چشم متفاوت خواهد بود.

پس ابتدا نمره ی چشمتان را انتخاب کنید و سپس به بررسی قیمت بپردازید. همچنین در صورت انتخاب سه جفت قیمت افزایش پیدا می کند. خرید سه جفت همزمان نسبت به یک جفت مقرون به صرفه تر خواهد بود. اگر از تاریخ انقضای لنزها مطمن شدید، پیشنهاد ما خرید سه جفت می باشد.

در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید، می توانید از کارشناسان فروش راهنمایی بگیرید. تمامی مشاورات که در سایت ارائه می شوند رایگان هستند.

توجه داشته باشید که خرید از نمایندگی ها نسبت به دیگر فروشگاه ها ارزان تر می باشد. زیرا فروشگاه ها نیز از همین نمایندگی ها احناس خود را تهیه می کنند.

پس اگار به دنبال خرید لنز ارزان و با کیفیت هستید حتما سری به فروشگاه ایفوریا بزنید و قیمت های آن را با دیگر فروشگاه ها مقایسه کنید. همچنین به راحتی می توانید محصولات جانبی مورد نظر خود را نیز از این فروشگاه تهیه کنید.

blank